15 Януари, 2026

Даниел Вълчев е най-силната кандидатура в Реформаторския блок

Даниел Вълчев е най-силната кандидатура в Реформаторския блок

"Даниел Вълчев е най-силната кандидатура в Реформаторския блок за образователен министър, Меглена Кунева е политически подготвена, има докторска степен", коментира бившият министър на образованието Сергей Игнатов.

"Имам едно предложение, за да няма повече скандал с материала в учебниците, както с Паисий Хилендарски. Нека се каже какво не се пипа, като например: Не се пипат песните на Чинтулов, не се пипат "Опълченците на Шипка" и т.н.  Като се опише и се вземе решение, че няма да се маха, няма да се маха. Имаме една политкоректност от страна на чиновниците да не обидим колегите и след като сме в ЕС да бъдем повече европейци, а пък тези неща били архаични", коментира Игнатов. 

"Когато говорим за робство - така са го описали и авторите, вижте примерите: "Грей и ти, слънце, на таз робска земя". Ние не сме били в робство в римския смисъл "говорещи оръдия на труда", а ние посочваме титаничното усилие на нашите предци да запазят своята култура, самобитност и са пролели кръв за това", заяви Игнатов и допълни, че някой е подвел министъра

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.