8 Февруари, 2026

Даниел Вълчев: Проблемът със съдия Тодорова е, че даде Цветанов на съд

Даниел Вълчев: Проблемът със съдия Тодорова е, че даде Цветанов на съд

Реално по отношение на скандала със софийската съдийка наблюдаваме пълен хаос в изявленията на държавните мъже. Единия ден казват едно, на други друго, после се опровергават и хората не могат да разберат какво е истинското им становище, коментира Вълчев. 

Според него обаче ясно трябва да се знае, че този ВСС изпълнява поръчки на Цветан Цветанов и послушно назначи всички предложени от вътрешния министър магистрати.  

Този ВСС се ръководи от министъра на правосъдието, избран от Бойко Борисов. Заради този ВСС премиерът искаше да промени закона, за да им даде бонуси за добра работа и висока атестация. На този ВСС управляващите даде правото и да избира новия главен прокурор. Нормално е тогава да се запитаме - кого обслужват тези магистрати, ако не ГЕРБ, посочи Даниел Вълчев.

Той е категоричен, че в скандала с Мирослава Тодорова основният проблем е, че тя единствена се осмели да даде Цветан Цветанов на съд. Това е проблемът, а не изостаналите дела. Защо няма други уволнени магистрати, които са забавили много повече дела. ВСС не съди с един аршин и това го компрометира, категоричен бе Вълчев.

{fcomment}

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Ако има вето, в БСП е ключът за гласуването в чужбина 

Ивайло Мирчев: Ако има вето, в БСП е ключът за гласуването в чужбина 

Важни са действията, ще оценяваме по тях, защото често в политиката има разминаване между заявки и действия

Ивайло Калушев и двамата младежи са открити мъртви край Враца

Ивайло Калушев и двамата младежи са открити мъртви край Враца

От МВР все още не са потвърдили зловещата новина за издирваните

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

За да няма спекулации, институциите - включително гл. прокурор, министър на вътрешните работи и ДАНС, трябва да изяснят кой или кои са убийците