Реформаторският блок продължава да е в управлението, право на всяка отделна партия е да остане в Блока или не. В последния месец има постоянни скандали и не правим нищо градивно, а само си търсим кусурите. Избираме между това, дали да напуснем управлението и да се върви към предсрочни избори, или да използваме инерцията от първата година и да продължим работата по реформите. Повечето колеги избират второто. Това каза в сутрешния блок на БНТ Даниел Вълчев от "Движение България на гражданите" по повод преговорите между Реформаторския блок и ГЕРБ за анекс към коалиционното споразумение.
Никой не е поставял под съмнение подписаното преди година коалиционно споразумение. Ние настояваме да има един документ, в който задачите да бъдат разписани малко по-подробно, да има срокове за постигнати резултати. Мисля, че това е честно, посочи Вълчев, който е член на преговорния екип на Реформаторския блок. Проблемът е кой участва в управлението и каква тежест има в него.
Трябва да се научим, че тежестта в управлението зависи от печеленето на избори, добави той. Говоренето на висок глас не решава никой проблем. Българските граждани се умориха от това да се говорят някакви неща, а да не се случват тежки, сериозни реформи, които след години ще доведат до положителни резултати поне за децата ни. Ако сега има избори, кой идва – Крали Марко? Проблемът е в това, че ние продължаваме да сме в позицията на "три синджира роби". Проблемът е, че олигархията у нас продължава да съществува. Не е въпросът само имената на олигарсите да се сменят, а въобще да няма олигарси у нас. Проблем е и байганьовското отношение към институциите у нас, заяви Даниел Вълчев.
Той посочи, че хората в България имат много тежко усещане за несправедливост в обществото. Това усещане не идва само от съдебната система, а и от полицията, здравеопазването, образованието, отвсякъде. Ние няма да оправим света, но поне можем да опитаме да преметем собствения си двор, каза още Вълчев. Той е категоричен, че Реформаторският блок не поставя ултиматум на ГЕРБ. Ако реформите не се случат, значи не сме се справили, заяви Вълчев. По думите му, не е проблем да има предсрочни избори тази година, но според него те не са желани дори от опозицията.
Още от България
Откриха две изчезнали деца от Варна
Двете деца сега са под полицейска закрила и са настанени в дом за временно настаняване на малолетни и непълнолетни
Слънце с летни жеги през деня, следобед се появяват облаци, дъжд в планините
България се радва на почти летни температури, но още в четвъртък времето ще се промени чувствително. Очакват се захлаждане, гръмотевични бури и локални градушки в много райони на страната.
Владимир Чуков: Украйна си връща територии. В Русия ври и кипи
По думите му конфликтът в Иран е „директен и безмилостен“, а залогът е самото оцеляване на режима в Техеран.