18 Август, 2026

ДАНС нахлу и в Столипиново, в Асеновград арестуваха ходжата Стефан

ДАНС нахлу и в Столипиново, в Асеновград арестуваха ходжата Стефан

ДАНС нахлу в пловдивската ромска махала "Столипиново". Акцията вероятно има връзка с тази в Асеновград, където бе арестуван ходжата на местната ромска махала Стефан, както и с арестите в пазарджишкия квартал "Изток" по-рано тази сутрин.
И ромският квартал „Лозница” в Асеновград е блокиран с коли на полицията и жандармерията от рано сутринта. Преди това баретите плътно бяха завардили входа пред жилището на Стефан, известен като ходжата на квартала.

По неофициална информация от адреса е иззет компютър. „Не знам какво търсят, предполагам нещо с брат ми, нали е ходжа”, каза братът на ходжата - Сава.

Засега няма потвърждение дали има връзка между акциите на полиция и жандармерия в Пазарджик и Асеновград.

Ето какво съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата.: "От 7.00 ч. се проведе специализирана операция от Прокуратурата на Р България, ДАНС и МВР в рамките на образувано досъдебно производство за престъпления по Глава I от Наказателния кодекс (чл. 108 ал. 1 от НК) и Глава XIV (чл. 407 от НК). Операцията се провежда в градовете Пазарджик, Пловдив, Смолян и Хасково.
До настоящия момент са извършени претърсвания на над 40 адреса и са иззети множество веществени доказателства. Към момента продължават процесуално-следствените действия. Работата на прокурорите и агентите на ДАНС се подпомага от силите на жандармерията. Допълнителна информация ще бъде предоставена, когато това не застрашава действията по разследването."

Сподели:
Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов

Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората

Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората

Според бранителя на новата власт градската десница е в огромна грешка като смятат, че ще свалят правителството на „Прогресивна България“ с протести, вместо да се концентрират в предстоящите президентски избори на 25 октомври

Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях

Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях

Много е трудно да си лоялен към руския интерес, а да биеш олигархията в България - генезисът на олигархията у нас е свързан със службите на комунстическия режим, които са много силно свързани със съветските и после с руските служби, коментира политологът

Коментари (0)