Операция на ДАНС в Плевен откри и спря незаконното ползване на бази данни с информация за земи и гори, собственост на Министерството на земеделието.
Установено е, че две лица незаконно са придобили и ползват за лично облагодетелстване в качеството си управители и съсобственици на фирми - бази данни „FRZ” и „FRZPK” на МЗХ.
Софтуерът съдържа информация за размера и местонахождението на земеделски имоти и гори и за собствениците им, както и бази данни от ортофотокарти на земеделските земи и имоти на територията на България.
При спецакцията са иззети 4 лаптопа и 3 стационарни компютри, в които са били качени базите данни, собственост на МЗХ, както и документи.
Образувани са две досъдебни производства.
Още от България
Бивш офицер от КГБ: Русия удари в България, когато всички гледаха към Естония, Полша и Финландия
"Да се взриви в България единственият завод за боеприпаси, които се използват за старите образци съветска техника — аз слабо вярвам в такива съвпадения", заяви Сергей Жирнов
Рейналдо: Жертвахме абсолютно всичко, за да излезем крайни победители
"АЕК Атина е един много сериозен съперник, както и всички досега. Днес ще се порадваме, а от утре е подготвяме за следващия мач“, заяви той
Големи пожари бушуват край Благоевград и Хасково, захапаха къщи
Осем противопожарни екипа и тежка верижна техника са мобилизирани в борбата с пожар, избухнал край тополовградското село Българска поляна.