15 Януари, 2026

Държавата удари 172-ма букмейкъри в интернет

Държавата удари 172-ма букмейкъри в интернет

Всички те от началото на следващата година обаче ще имат нова възможност да се лицензират и да работят законно у нас. След като през юни т.г. експертите от комисията започнаха да спират достъпа на интернет страници в България заради законовото изискване онлайн букмейкърите да имат лиценз, депутатите се захванаха да облекчават правилата за получаване на разрешителни, пише в. „Преса”.

В опити да разреши драмата с онлайн хазарта шефът на бюджетната комисия в парламента Йордан Цонев внесе поправки в закона, с които се целеше достъпът на операторите в интернет да се облекчи. Предлагаше се и по-ниско облагане за казината и спортния тотализатор. 

В крайна сметка с „кворумна хватка” в парламента бе прието друго предложение - на депутата от левицата Георги Кадиев. Така идеята се видоизмени. Вместо казината и салоните с ротативки да бъдат облекчени (с 20% налог върху остатъка от приходите след плащане на печалбите на клиенти), те ще продължат и догодина да плащат 15 на сто данък върху оборотите си.

Онлайн хазартът обаче ще има нова възможност да вземе лиценз - срещу 250 000 лева еднократно и 20 на сто такса върху разликата на приходите и изплатените печалби. Предстои операторите да подадат документи за лицензиране. 

Дотогава обаче хакерите са измислили заобиколни методи, с които играчите от България да залагат и да прибират печалбите си. Прокси сървъри влизат в страниците вместо потребителя и така му предоставят нейно работещо копие. Данните на Държавната комисия по хазарта показват, че годишно у нас от залози в хазната постъпват около 120 млн. лева. Очакванията бяха, ако се въведе еднакво облагане за всички, да се съберат допълнително около 15 млн. лева.

 

Сподели:

Коментари (0)

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Позиция на Информационно обслужване във връзка с изявления на председателя на ПП „Възраждане“

МЕЧ: Връчването на третия мандат на АПС е президентска грешка

МЕЧ: Връчването на третия мандат на АПС е президентска грешка

"На такива като Доган не трябва да им се дава мандат, дори да имат и първи, и втори резултат, и това е смелост на един президент да не им даде връчва мандат, така че ние го приемаме като негативен знак от президента."

Министър Стоянов с критика към МВР-ДС: Оставени са маса нерешени проблеми след „възродителния процес“

Министър Стоянов с критика към МВР-ДС: Оставени са маса нерешени проблеми след „възродителния процес“

Това става ясно от строго секретно окръжно писмо на Димитър Стоянов до началниците на централните оперативни поделения от януари 1987 година