Над 20 милиона лева стари дългове за неплатена такса смет и данък сгради дължат на столичната хазна 22 държавни структури.
Министерствата на вътрешните работи и на отбраната продължават да са най-големите длъжници с по близо 1 млн. лева дългове, натрупани за последните 5 години.
Сред ВУЗ-овете най-големи длъжници са Софийският университет с над 10 млн. лева
и Минно-геоложкият с 780 000 лева. Лесотехническият университет има да плаща 423 000 лева, НСА – 400 000 лева, НАТФИЗ – 75 000 лева, сочи справка, изготвена от заместник-кмета Дончо Барбалов.
Той е изпратил писма с подробна информация за имотите и дължимите суми на всяко едно от тези ведомства. Повечето са откликнали и в момента са започнали да преговарят за уточняване на погасителните схеми.
Единствено от СУ отговорили, че ще се съдят с общината и докато не приключи делото, няма да плащат.
Още от България
Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!
"Напълно изведена извън механизмите на публичния контрол според промените е и ролята на МВР в цялостния изборен процес. Радев и неговата групировка планират пълна узурпация на властта в България"
Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"
Без да посочва конкретни имена, вътрешният министър твърди, че МВР има данни, че председателят на местна партийна структура ръководи схема, с която ВиК-Бургас е ощетено с милиони евро
Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация
По външни белези летателният апарат наподобява въздушен танкер за дозареждане във въздуха