27 Май, 2026

Последно: Дебати между Борисов и Нинова няма да има, ще се явят поотделно по bTV

Последно: Дебати между Борисов и Нинова няма да има, ще се явят поотделно по bTV

Всеки от тях ще има по 60 минути в праймтайма в разбини дни - в четвъртък и петък

Водачите на двете най-големи политически партии в страната Корнелия Нинова и Бойко Борисов ще се изправят пред българските избиратели в специално предаване в две части в ефира на bTV – в 20.00 часа, в четвъртък и в петък, 23 и 24 март.

Всеки от тях ще има по 60 минути от най-гледаното телевизионно време, за да представи позициите си по ключовите политически теми.

Пред журналиста на bTV Антон Хекимян Корнелия Нинова и Бойко Борисов ще отговарят на живо на всички важни въпроси в навечерието на предсрочните избори. Лидерът на БСП ще даде интервю първа в четвъртък, 23 март. Интервюто с лидера на ГЕРБ ще бъде на следващия ден – петък, 24 март.

Специалното телевизионно предаване ще разкрие вижданията на всеки един от водачите по ключовите вътрешни и международни теми – данъци, доходи, пенсии, престъпност и съдебна реформа,отношенията с Турция и Русия, национална сигурност и пр.

Българските избиратели ще имат и възможността да научат намеренията на двамата лидери относно потенциалните им коалиционни партньори в бъдещото управление на страната. Последната част от всяко интервю ще бъде блиц от въпроси, които предполагат отговор само с „да” или „не”.

Специалното предаване в две части ще бъде кулминацията на един месец участия и дебати в актуалните предавания на bTV на кандидати от всички партии, които имат амбиция да влязат в 44-тото Народно събрание.

Водачите на БСП и ГЕРБ не постигнаха консенсус относно условията на участие в общ телевизионен дебат. Въпреки това, те се съгласиха да представят  вижданията си в специалното предизборно предаване в праймтайма на bTV.

Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)