Делото, от което зависи застрояването на местността „Кара дере" започва днес във Върховния административен съд (ВАС).
В началото на октомври миналата година РИОСВ-Бургас даде разрешение за изграждането на инвестиционен проект за луксозен къмпинг в местността, което по-късно беше отменено.
В момента се оспорва отмененото решение, задължаващо инвеститора да мине през оценка за въздействие върху околната среда.
За 8.30 ч. пред сградата на Върховния административен съд е обявено началото на флашмоб с участието на еколози, организирано от гражданската инициатива „Да спасим Кара дере", съобщава БНР.
От инициативата изказват съмнение в обективността и безпристрастността на съдебния състав, тъй като на случаен принцип се избира само докладчикът по делото, но не и тричленния състав на съда. По-специално от инициативата посочват съдия Андрей Икономов, който бил със спорна репутация.
Още от България
Димитър Стоянов: Мисията на американските самолети у нас приключи, последният напусна страната в неделя
Американската страна е приключила мисията си, като е "изпълнила решението на българското правителство"
Легендата в бокса Владимир Кличко пристигна в България
Олимпийският и бивш двукратен световен шампион в тежка категория гостува във връзка с предстоящото Европейско първенство за мъже и жени
ПБ: Не отиваме на лов за вещици, готвим три одита за финансово проветряване
Константин Проданов Стефан Белчев добави, че целта на властта е една - да покаже ясно как са управлявани публичните финанси за времето от 2020 година до май 2026 година