25 Януари, 2026

Ден без политика, мислим за вота

Ден без политика, мислим за вота

Днес е денят за размисъл преди утрешните предсрочни парламентарни избори, партии и политици са табу. Пълна забрана има за агитация за вота, хората си отдъхват от клипове и обещания. Недопустимо е разпространяването на нови агитационни материали в деня за размисъл, както и унищожаването на материали, поставени в съответствие със законовите изисквания на местата, определени от кмета на съответната община.

6 897 881 избиратели ще могат утре да пуснат бюлетина за 18 партии, 7 коалиции и трима независими кандидати (в Благоевград, Бургас и Хасково).

В страната врати ще отворят 11 434 секции, като 96 от тях са подвижните. Българите зад граница могат да гласуват в разкрита секция, дори и да не са подали заявление за гласуване в чужбина. 

Сподели:

Коментари (0)

Почина бизнесменът Стефко Колев, представител на "Пума"

Почина бизнесменът Стефко Колев, представител на "Пума"

Той е първият отвлечен  бизнесмен у нас. На 20 септември 2001 г. бизнесменът бе похитен и върнат, след като близките му платиха откуп от 1 млн. лева.

ПП има три условия, за да отиде на избори в коалиция с ДБ

ПП има три условия, за да отиде на избори в коалиция с ДБ

В мотивите си Националният съвет заявява, че страната се намира в преломен политически момент преди предстоящите предсрочни избори и подчертава правото на гражданите свободно да определят бъдещето на България

Гаджев: Предизборната кампания на ГЕРБ ще е с ясен план и без език на омраза

Гаджев: Предизборната кампания на ГЕРБ ще е с ясен план и без език на омраза

От партията казват, че сформирането на редовно правителство няма да бъде по-лесно от досегашното. Според нея ключово значение ще има резултатът на „Възраждане“.