10 Февруари, 2026

Депутат от БСП се обяви против забраната за пушене – ще внася законови промени

Депутат от БСП се обяви против забраната за пушене – ще внася законови промени

Депутатът от БСП Атанас Зафиров се обяви против забраната за пушене на закрити места. Той обяви, че ще търси разговор с всички "трезвомислещи" колеги от различни парламентарни групи и ако прецени, че има достатъчно подкрепа и чуваемост, може да внесе законови промени. Това съобщи самият той чрез профила си във Фейсбук.

Соцдепутатът бил провокиран от новогодишната си ваканция в Белград. Там тютюнопушенето било разрешено почти навсякъде и това я правело страната предпочитана туристическа дестинация. "За съжаление видях и доста познати, а и някои колеги - ревностни защитници на забраната у нас, което не им пречеше да си пушат на воля в ресторанта, далеч от българските закони, а явно и от собствената си съвест. И това ви го казва един убеден непушач, което не пречи да мисля практично и да не преценя трезво голямата беля, която натресохме на българските хотелиери и ресторантьори. Това, че аз съм подкрепял другата позиция, надали е важно.” пише той в профила си.

„А това, че забраната в България масово не се спазва, генерирайки корупция и беззаконие, е друга една тема, за която друг път. Защото видях, че има и хора, които не искат да нарушават закона, да се крият или да плащат глоби. И логично отиват там, където са разбрани и добре приети", продължава разсъжденията си Зафиров. В миналия мандат 7 депутати от БСП внесоха поправка за отпадане на забраната, но тя не успя да мине.

Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог