България
Депутат от ДПС пак сее напрежение: Протестът на животновъдите не постигна нищо за хората в Странджа
Няма връзка между исканията на протестиралите днес в София животновъди и проблемите на хората в Странджа, чиито стада бяха избити заради съмнения за чума. Това заяви в студиото на „Лице в лице” депутатът Бюрхан Абазов от ДПС, въпреки че животновъдите излязоха доволни от срещата в Министерски съвет и заявиха, че исканията им са били удовлетворени.
„Какво постигнаха протестиращите във връзка със заболяването? Отговорът е „Нищо”. Получиха 5 лв., нима получиха по-висока изкупна цена на млякото или на агнешкото месо?”, коментира още той.
Според него в целия сюжет властта се е държала предвидимо: „Нагло и арогантно поведение пред дребните животновъди в селата, отстъпчиво поведение пред протестиращите и вадене на допълнителни пари при събирането на трима души пред Министерския съвет”.
Абазов е на мнение, че уволнението на зам.-министър Цветан Димитров е доказателство за провала на управляващите в сектор „Животновъдство”.
По думите му едва сега се случва това, което е трябвало да стане още с първите доказани случаи на чумата от преди 2 седмици – заграждане на селата, дезинфекциране, пунктове по кръстовищата. Депутатът отбеляза, че за такива ситуации има предварително разписан план и „полувоенизирана” система, която обаче явно не е сработила.
Народният представител отбеляза, че не може да се вини за това само МЗХ, защото МВР, „Гранична полиция”, областните управители, АПИ и други структури също имат ангажименти, вместо изпълнението на които обаче виждаме „анархия и непоследователни действия на всички ведомства”.
Фактор
„Какво постигнаха протестиращите във връзка със заболяването? Отговорът е „Нищо”. Получиха 5 лв., нима получиха по-висока изкупна цена на млякото или на агнешкото месо?”, коментира още той.
Според него в целия сюжет властта се е държала предвидимо: „Нагло и арогантно поведение пред дребните животновъди в селата, отстъпчиво поведение пред протестиращите и вадене на допълнителни пари при събирането на трима души пред Министерския съвет”.
Абазов е на мнение, че уволнението на зам.-министър Цветан Димитров е доказателство за провала на управляващите в сектор „Животновъдство”.
По думите му едва сега се случва това, което е трябвало да стане още с първите доказани случаи на чумата от преди 2 седмици – заграждане на селата, дезинфекциране, пунктове по кръстовищата. Депутатът отбеляза, че за такива ситуации има предварително разписан план и „полувоенизирана” система, която обаче явно не е сработила.
Народният представител отбеляза, че не може да се вини за това само МЗХ, защото МВР, „Гранична полиция”, областните управители, АПИ и други структури също имат ангажименти, вместо изпълнението на които обаче виждаме „анархия и непоследователни действия на всички ведомства”.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци