28 Юли, 2026

Депутат от НФСБ: Децата с увреждания - в домове, за да работят майките им

Депутат от НФСБ: Децата с увреждания - в домове, за да работят майките им
Петър Петров

Депутатът от партията на Валери Симеонов - Петър Петров заяви пред "Дарик радио", че болните деца, които "изглеждали ненормални", трябва да бъдат под грижите на специалисти в държавни домове и трябвало да бъдат гледани там, за да могат родителите им да работят.

"Тези деца, моето дълбоко убеждение е, че трябва да бъдат дадени в домове, където с тях да се занимават специалисти. Аз самият съм виждал това чудо, как тези деца, ненормални, изнасят концерти, рисуват", каза той и даде пример с дом между Мездра и Луковит.

В интервюто Петров критикува майките, които протестират, че отказали да им се дадат ваучери, с които да ползват специализирана медицинска помощ, а поискали парите.

"Системата ни убива с 1200 всеки месец", пък е неговото предложение за мото на протеста на майките, което е публикувал преди дни в профила си във Фейсбук.

Часове по-късно в парламента Петров заяви, че думите му били извадени от контекста и не е бил цитиран правилно.

"Какви са тия домове, какви са тия комунистически истории!", отметна се от думите си Петров.

Сподели:
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Йотова да каже: Ще бъде ли президентството партиен тил на „Прогресивна България“, или независим коректив на властта?

Йотова да каже: Ще бъде ли президентството партиен тил на „Прогресивна България“, или независим коректив на властта?

Кандидатът за държавен глава да каже: ще продължи ли политиката на празния стол и двусмислените сигнали към съюзниците?

Коментари (0)