3 Август, 2026

Депутат от ВМРО: Марешки е мутрополитик и добър комедиант

Депутат от ВМРО: Марешки е мутрополитик и добър комедиант

На скандалите беше сложена точка при срещата с премиера Бойко Борисов. Това коментира за сутрешния блок на Нова телевизия Искрен Веселинов от ВМРО. Думите му са по повод последните скандали в групата на Обединените патриоти.

В малката коалиция обаче се проведоха множество разговори по въпроса за конфликта между вицепремиера Валери Симеонов и лидера на „Атака“ Волен Сидеров. Политикът изрази надежда, че това е един финал на период на неразбиране и липса на комуникация.

„Имаме фундаментални теми, по които нямаме никакви различия. ОП е ОП затова защото имаме като цели защита на националната сигурност и противодействие на радикалния ислям“, обясни Искрен Веселинов. Той обясни, че групата има за кауза доходите и вероизповеданията. „Имаме около 6 формулирани общи приоритети, за които ще имаме законодателни предложения през следващия сезон“, обясни той. По думите му е нормално е да има дебат. „Нормално е да има дебат и различни мнения, въпросът е те да стават в рамките на добрия тон“, посочи Веселинов. Той заяви, че малката коалиция не е обвинявала никого в лобизъм. Той коментира и темата за Истанбулската конвенция, която беше отхвърлена от Конституционния съд. „Сладка ни е тази победа. Тази конвенция нарушава Конституцията“, смята още той.

По повод лидера на „Воля“ Веселин Марешки политикът смята, че той е мутрополитик и добър комедиант. „Той е проводник на олигархията, която той представлява“, заяви Веселинов.

Сподели:
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода

8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода

От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.

БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“

БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“

Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.

Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм 

Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм 

Лидерът на БСП подскачаше на Бузлуджа в подкрепа на Илияна Йотова, но нейния патрон Радев закопа столетницата под бариера

Коментари (0)