Народните представители от ГЕРБ-Благоевград Даниела Савеклиева и Кирил Котев дискутираха на среща с министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова безопасността на един от най-натоварените участъци по главен път Е79 в района на Кресна. Те изразиха загрижеността на местните жители във връзка със зачестилите пътнотранспортни произшествия в този участък, за който е характерен засилен трафик и преминаването на тежки превозни средства, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
По време на срещата бяха обсъдени превантивни краткосрочни и дългосрочни мерки за засилване на контрола на пътя, като камери за контрол на скоростта и задигане на пешеходните пътеки, както и по-тясното сътрудничество между местната власт, МВР и Агенция „Пътна инфраструктура“.
„Натовареният трафик в този район, особено през летните месеци, създава предпоставки за тежки катастрофи. Жителите на Кресна и региона са много обезпокоени, затова ние, като народни представители, се ангажирахме да поставим пред министър Бъчварова този проблем. Имаме уверения, че министерството, заедно с институциите, ангажирани с безопасността на пътя, ще предприемат нужните мерки, за да се сведат до минимум инцидентите. Едно от най-сериозните ни искания е да се поставят камери на участъка на път Е79, който преминава през град Кресна”, коментира Даниела Савеклиева.
Още от България
Слави Трифонов: Г-н Демерджиев, да не би да сте си помислил, че защото е август няма да Ви питам за "Петрохан"
Случаят "Петрохан" е изключително важен и изключително специален, защото е в състояние да размести пластовете в българската народопсихология
Георг Георгиев: Защо държавата оглушително мълчи за неонацисткия скандал в Банско?
Депутатът от ГЕРБ и бивш външен министър с 5 неудобни въпроси към властта след скандалната случка с еврейски деца, грубо нападнати от група скинари вчера
Радев: Докато някои ни атакуват от плажовете, продължаваме да работим неуморно
Премиерът е категоричен, че не лъжат европейските ни партньори и категорично България не е в изолация