Народното събрание пусна публична покана за доставка на софтуер за 62 000 лв., който да бъде осигурен само за три дни. Търсят се лицензи за антивирусна защита и сервизни пакети, които да предпазят пощите на служителите от спам.
Обявена е и поръчка за фирма, която да осигурява цветя в двете сгради на парламента - основната, в което се провеждат пленарните заседания, и бившия Партиен дом, където депутатите ходят на комисии. Фирмата трябва и редовно да засажда растителност, да плеви, окопава, полива и третира с препарати цветята в Народното събрание. Изискването е да разполага поне с един ландшафтен архитект или техник озеленител и минимум с трима служители на разположение за изпълнение на услугата. Те целогодишно трябва да поддържат добрия естетически вид на прилежащите зелени площи.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“