Депутати от опозицията и от подкрепящите управляващата коалиция формации поискаха министър-председателят Бойко Борисов да бъде изслушан от парламентарната комисия по външна политика за срещата му с турския премиер Ахмет Давутоглу преди три месеца.
Искането е по инициатива на БСП и е внесено днес в деловодството на Народното събрание, съобщиха от партията. Под него са се подписали депутати на левицата, АБВ, БДЦ и Патриотичния фронт. Народните представители искат освен информация за срещата от 15 декември и разяснение за последвалите действия, които има отношение към вътрешнополитическия живот в България.
"На тази среща най-вероятно са засягани въпроси от вътрешнополитически характер, които се отнасят до управлението на България, и ние бихме желали да чуем кои са тези важни теми – външно- и вътрешнополитически, които са били обсъдени", заяви зам.-председателят на БСП Янаки Стоилов в пленарната зала.
По време на посещението на турския премиер Давутоглу в София на 15 декември двамата с Борисов обсъдиха редица въпроси, сред които и бежанския натиск и общите мерки за борба с трафика на хора. Тема на разговорите бяха и отношенията Москва - Анкара, които се обтегнаха след свалянето на руския изтребител от Турция през ноември.
Още от България
Името на кандидата за вицепрезидент на Йотова става ясно през следващата седмица
На 8 септември обявяват имената в инициативния комитет, който ще издигне кандидат-президентската двойка
Борисов: Остават 10 дни да дойде разум за общ десен кандидат - ако не, значи дружно помагат на Йотова
"А и с тези машини за гласуване под ръководството на МВР и начина, по който действат, изборите са приключили преди да почнат"
БСП утвърди подкрепата за Йотова като кандидат-президент, мълчи за стоте дни на Радев
Излъчена е и официална група за конкат с Йотова