19 Март, 2026

Депутатите избират шеф на ДАНС, хората навън им искат оставката

Депутатите избират шеф на ДАНС, хората навън им искат оставката

 

И тази сутрин те са дошли тук, за да изпият сутрешното си кафе и да протестират срещу кабинета на Орешарски. Хората обаче са разпръснати в района - на бул. "Цар Освободител", покрай храм-паметника "Александър Невски", около служебния вход на Народното събрание. 

Хората отново посрещат идващите на работа депутати с освирквания и скандирания. За пореден ден е пусната сирена, чуват се свирки. Днес те не ги замерят с домати и яйца.

Обстановката обаче е относително спокойна, движението по жълтите опавета вече е затворено. Полицаи следят за спазване на обществения ред.

Вчера над 1000 души дойдоха на сутрешното „пиене на кафе” пред парламента, което в последствие прерасна в окупация на Народното събрание и софийските улици. Призивът на протестиращите, които искат оставка на кабинета „Орешарски”, бе блокадата да продължи през целия ден и да се слее с протеста в 18.30 ч. пред Министерски съвет. Въпреки че идеята не се осъществи блокирани кръстовища имаше до следобедните часове. Едва към 14.00 ч. трафикът през Орлов мост беше възстановен.

 

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години