23 Февруари, 2026

Депутатите изслушват Петър Москов за здравеопазването

Депутатите изслушват Петър Москов за здравеопазването

Министър Петър Москов ще бъде изслушан в парламентарната комисия по здравеопазване, където ще отговаря на актуални въпроси. В средата на май Москов бе изслушван от депутатите заради намеренията му за сливане на болници. Междувременно стана ясно, че Университетската болница "Св. Иван Рилски" и Диагностично-консултативния център към нея са с натрупан консолидиран финансов резултат "печалба" в размер на над 3,1 млн. лв. На фона на положителните резултати на болничното заведение Москов уволни дългогодишния му директор д-р Дечо Дечев.

Идеята на Петър Москов, която среща сериозна съпротива и сред депутатите от ГЕРБ, да слее администрациите на общо девет болници в карето на Медицинска академия. Плановете са болницата "Св. Иван Рилски" да се слее с болница като "Александровска", която заедно с ДКЦ-то си е на загуба от над 36 млн. лв. В понеделник стана ясно, че НЗОК възнамерява сериозно да намали парите за болниците, за да избегне натрупването на дефецит в размер на 200 млн. лв. в края на годината. При очаквания дефицит е необходимо намаление в цените на клиничните пътеки от порядъка на 18,7%, а не както първоначално се очакваше между 12 и 13 на сто.

Сподели:

Коментари (0)

Здравният министър връща д-р Благомир Здравков като директор на детската болница

Здравният министър връща д-р Благомир Здравков като директор на детската болница

По време на срещата беше постигнато съгласие да бъде поддържан активен диалог между ръководството на лечебното заведение и Министерството на здравеопазването с цел устойчиви решения

В Ахтопол скали се свлякоха в морето до крайбрежната алея, жители протестират

В Ахтопол скали се свлякоха в морето до крайбрежната алея, жители протестират

В социалните мрежи жители на крайморския град коментираха, че опасността е реална и проблемът се задълбочава

Вътрешният министър Дечев вика разследващите случаите "Петрохан" и "Околчица"

Вътрешният министър Дечев вика разследващите случаите "Петрохан" и "Околчица"

Срещата ще се състои в сградата на Министерството на вътрешните работи