13 Май, 2026

НФСБ снема доверието си от Волен Сидеров: Защитавал руски интереси, тиражирал клевети

НФСБ снема доверието си от Волен Сидеров: Защитавал руски интереси, тиражирал клевети

Валентин Касабов

"Депутатите от НФСБ снемат политическото си доверие от председателя на ПГ на "Обединени партриоти", съобщи депутатът от НФСБ Валентин Касабов.

По думите му, Сидеров защитава "откровено руски интереси", както и тиражира чрез телевизия "Алфа" клевети срещу членове на правителството и еправляващата коалиция визирайки вицепремиера Валери Симеонов и заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов.

Междувременно от НФСБ бше разпространено писмо от партията, в която официално се снема доверието от Волен Сидеров, заради "поредното нарушение от лидера на ПП "Атака".

"Считано от 17.10.2018 г. народните представители на НФСБ снемат доверието от Волен Сидеров като изпълняващ длъжността Председател на парламентарната група "Обединени патриоти". Народните представители от НФСБ ще се представляват от заместник-председателите на партията Валентин Касабов и Борис Ячев", се споменава още в писмото.

НФСБ завършват, че публичните изявления и поведението на Волен Сидеров в страната и чужбина, не трябва да се обвързва с тях.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ: Отказът България да участва на високо равнище в натовската среща B9 е политически въпрос, не протоколен

ДБ: Отказът България да участва на високо равнище в натовската среща B9 е политически въпрос, не протоколен

"Въпреки декларациите на управляващите, че ще работят за по-силен глас на България в НАТО и ЕС, поведението им показва обратното"

Радев назначи нов заместник-министър на вътрешните работи

Радев назначи нов заместник-министър на вътрешните работи

Избраният от премиера за заместник на Иван Демерджиев е Калоян Калоянов

 Кабинетът назначи  28 нови областни управители, освободи досегашните

Кабинетът назначи 28 нови областни управители, освободи досегашните

За областен управител на област София е назначена Йовелина Тихова