Днешното заседание на парламента започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичните атаки в Париж.
Председателят на парламента Цецка Цачева напомни за атаките във френската столица на 13 ноември вечерта със стотици невинни жертви. Няма оправдание за подобни действия, затова остро и решително осъждаме не само този терористичен акт, но и всяка форма на тероризъм като грубо и недопустимо посегателство върху демокрацията и съвременната цивилизация, заяви тя.
"Нека днес сведем глави и с минута мълчание да почетем паметта на загиналите в трагедията, която потопи в скръб френската столица, целия свят, а от вчерашния ден е ясно, че е и руският самолет е свален в резултат на терористична атака", каза още Цецка Цачева.
Още от България
Атанас Славов: Не сме от едно семейство с РПЦ, доктрината на Радев е обявена за еретическа !
"Патриарх Кирил е висш сановник, легендиран като патриарх, но изпълнява държавни поръчения. Той идеологически подготви войната през доктрината за “русский мир”", казва политикът
Новая газета: Ветото на Радев срещу включването на Гундяев в санкционните списъци е позорно
"Някои проруски изявления на патриарх Даниил надхвърлят рамките на обичайната междуправославна дипломация и пораждат подозрения за негови връзки с Москва", пише изданието
СГС одобри регистрацията на партията на Радев
По закон „Прогресивна България“ би следвало да получи държавен имот, в който да разположи своята партийна централа