Днес депутатите ще изберат нов член на Съвета за електронни медии (СЕМ) от квотата на парламента.
Предложените кандидати са двама - Галина Георгиева и Ия Петкова-Гурбалова.
Изборът се налага поради изтичащия мандат на настоящия член на СЕМ Иво Атанасов.
Съгласно Закона за радиото и телевизията, медийният регулатор се състои от петима членове, от които трима се избират от Народното събрание и двама се назначават от президента. Депутатите ще дебатират и по промени в Закона за забрана на химическото оръжие, които целят прозрачност в извършвания от държавата контрол върху дейностите с химически вещества и техните прекурсори, попадащи в обхвата на Конвенцията за забрана на разработването, производството, натрупването и употребата на химическо оръжие. По този начин страната ни ще изпълни ангажиментите си по прилагането на конвенцията.
В рамките на заседанието, парламентът ще разгледа и отчет за дейността на БТА, както и промени в Закона за измерванията.
Напиши коментар
Напиши коментар
Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона
- 6 Декември, 2025
Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 42 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 11 мин.
СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди
- 5 Декември, 2025
Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.
Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка
- 5 Декември, 2025
Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.


Коментари (0)