11 Декември, 2025

Депутатите ще работят извънредно днес

Депутатите ще работят извънредно днес

Парламентът ще заседава извънредно по предложение на председателя на Народното събрание Цецка Цачева. Като първа точка от дневния ред на депутатите е предвидено попълването на състава на постоянни и временни парламентарни комисии. 

Народното събрание ще разгледа на второ четене законопроекта за изпълнение на Конвенцията за касетъчните боеприпаси и тази за забраната на използването, складирането, производството и трансфера на противопехотни мини и за тяхното унищожаване. На първо четене депутатите ще гласуват промените в Закона за автомобилните превози, а на второ гласуване ще бъдат подложени промените в Закона за регистрация и контрол на земеделската и горската техника, както и тези в Закона за счетоводството. 

На вниманието на народните представители ще бъде и ратифицирането на споразумението между правителствата на България и Полша за осигуряване на логистична подкрепа за самолети МиГ-29. Народното събрание ще гласува още и програма за развитие на отбранителните способности на въоръжените сили на България 2020.

Сподели:

Коментари (0)

Зам.-генералният секретар на НАТО: Русия избра конфронтацията, а Тръмп остава твърдо зад Алианса

Зам.-генералният секретар на НАТО: Русия избра конфронтацията, а Тръмп остава твърдо зад Алианса

На форум в София Борис Руге заяви, че трансатлантическата сигурност е под заплаха от „хиперагресивна Русия“ и Китай, като подчерта пълния ангажимент на САЩ към НАТО въпреки изолационистки гласове във Вашингтон

Реакции на световни медии след оставката на Росен Желязков

Реакции на световни медии след оставката на Росен Желязков

Кабинетът рухна под натиска на рекордно обществено недоволство, България влиза в еврозоната без правителство

Божанов: Ние не носим отговорност, че гражданите поискаха свалянето на правителството

Божанов: Ние не носим отговорност, че гражданите поискаха свалянето на правителството

Още не е ясно какви са плановете на президента, коментара съпредседателят на „Да, България“ мнението, че печелившият от ситуацията може да е Румен Радев