1 Май, 2026

Десетки колабираха в София заради жегите

Десетки колабираха в София заради жегите

Десетки сигнали за припаднали хора в София. До този момент са реагирали на 20 сигнала за припаднали хора, съобщи бТВ.

Дежурни са 18 екипа. Причината - високите температури, които на слънце стават дори опасни за живота.

Медицинска помощ в жегите търсят най-често възрастни хора, с хронични заболявания и деца.

На сигнал за припаднал човек линейка се отзовава за 10 минути.

Припадналият е 80-годишен мъж от Великобритания. Негови приятели споделиха, че преди няколко години е имал инсулт.

„Беше адекватен и контактен, нямаше нужда от медицинска интервенция, и се отправи към вкъщи”, заяви д-р Слави Тодоров, лекар в ЦСПМ-София.

Също като него - 90% от потърсилите помощ не искат още един преглед в болница.</p><p>И въпреки че сме в сезона на отпуските, на шофьорите на линейките не им е лесно.

„Адекватни шофьори правят път, неадекватни стоят и вдигат ръце и се панират, в основни линии се справяме. Всичко е трудно, все пак спасяваш човешки живот”, обясни Анани Ковачев, шофьор в СЦМП-София.

Следващите сигнал е за припаднала в офис 36-годишна жена.

По наблюдение на лекарите за момента броят на припадналите е по-малък в сравнение с миналото лято. А съветите на лекарите са: Избягвайте дългия престой на слънце, ако сте навън - носете светли дрехи и потърсете сянка, особено в обедните часове.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

Ритуалът, считан за най-тържествената форма на военен церемониал, отдаде почит на личностите, посветили живота си на свободата на България