„Единствената допирна точка на ГЕРБ с ДПС е актуализацията на бюджета и номинацията на Кристалина Георгиева за еврокомисар”. Това заяви бившият министър на здравеопазването Десислава Атанасова в ефира на БНТ.
„Нищо не ни остава като опозиция освен да подкрепим актуализацията. Това ще помогне за справяне с финансовия срив в болниците. Ще подкрепя предложението на Надзорния съвет за увеличение с 328 млн. Ако се приеме предложението на БСП за 225 милиона, той ще стигне до ноември”, допълни депутатът от ГЕРБ.
"Комично е опозицията, една партия от управляващата коалиция и правителството да са на едно мнение, а мандатоносителят да е на различно мнение относно тази сериозна тема.” коментира тя позициите по темата.
Атанасова заяви, че самите експерти в правителството са признали за дупката в бюджета, която към момента е около 491 милиона лева и които са заявили, че има нужда от актуализация, а в същото време имаме експерти, които казват, че не е нужна такава актуализация. „Човек може да се замисли какво означава понятието експертност в момента", заключи депутатът от ГЕРБ.
Актуализацията на бюджета и на НЗОК ще се гласува утре на извънредно заседание.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"