За нас също беше шок. След 10 победи и успешни мандати, след убедителна победа на местните избори през 2015-та. Хората свикнаха с това да има метро, да има санирани жилища, да има нови детски градини и училища, магистрали, църкви, музей, пречиствателни станции. Свикнаха да има по-добър живот, защото България се промени за тези 5 години.
Това заяви в предаването "Още от деня" по БНТ депутатката от ГЕРБ Десислава Атанасова.
"Много въпроси сме си задавали. И в кампанията, и особено след втория тур на изборите. За нас е ясно, че оценката и анализа за нашето управление вероятно тепърва ще бъде занимание на политолози, а и на хората. За нас е ясно, че може би сме направили достатъчно грешки", каза тя.
"Може би недостатъчно добре представихме нашите тези и послания. Може
би хората искат да чуват повече популизъм. Моята оценка е такава. Грешно
беше, че не се увлякохме в това, че един президент може да вдига
пенсиите, че може да пази границата. Грешно беше вероятно, че казвахме
истината.
Мисля, че достатъчно категорично заявихме, че не можем да лъжем хората и
за тях истината е най-голямата ценност, нищо, че не звучи напудрена и
захаросана.
Имахте шанса да чуете посланията на почти всички кандидат-президентски
двойки. Имаше комични такива. Виждала съм недоумението от някои
отговори. Не си пожелавам това да го изпитвам отново. Нашата
кандидат-президентска двойка беше най-подготвена за работата в
президентската институция..
Надявам се ген. Радев да бъде обединител на нацията, обясни още Атанасова.
Отговорност не трябва да се носи еднолично, тъй като ние сме екип, каза още тя.
Още от България
Defense Express: Ако в София действително смятат, че им трябват опасните полски МиГ-29, това изглежда странно
"Ако българските Военновъздушни сили имат проблем с отбранителната способност, той може да бъде решен с най-новите F-16 Block 70, които просто стоят във военновъздушната база, а не с 40-годишни МиГ-29, чиято експлоатация, както призна полското Министерство на отбраната, е опасна", хише изданието
Шишков посочи схема за източване на средства от вода – нанесени са щети на 6 дружества
"ВиК Енерджи Груп" продължава да трупа загуби, повечето водни дружества не могат да си платят тока, въпреки възможността за отложено плащане с 50 дни. Към момента те дължат 16 млн. евро.
Асен Василев: Оглушително мълчание на Илияна Йотова: Защо президентът не свиква Консултативния съвет?
"За 100 дни управление на правителството на Радев държавата ни бе вкарана във война"", коментираха от "Продължаваме промяната"