"Ще бъдат оповестени размерите на влоговете, сметките и кредите в КТБ на политическите партии". Това каза на брифинг в парламента председателят на Комисията, разследващата случая "КТБ" и депутат от ГЕРБ Десислава Атанасова. По думите й законопроектът за кредитните институции касае отпадането на банковата тайна за всички физически и юридически лица, размера на техните влогове и сметки, на които са били предоставяни привилегировани лихвени условия в отклонение от обявените от банката такива, ако тези лица са извършвали разпоредителни сделки със своите влогове след поставяне на банката под специален надзор.
Атанасова каза още, че банковата тайна ще падне за всички физически и юридически лица, размерът на техните влогове и сметки, на които са предоставяни привилигировани лихвени условия за период от две години преди датата на неплатежоспособността, както и за всички физически и юридически лица, които са направили заявления за цесия или прихващания. "Банковата тайна пада и за договорите, по които не са учредени договорни обезпечения, не са на лице обезпечения от ценни книжа, както и за тези, на които е предоставен кредит и те са се явявали кредитори на други физически или юридически лица.Ще бъдат оповестени размерите на влоговете, сметките и кредите на политическите партии и на лицата, заемащи различни длъжности в държавната администрация, както и на техните семейства", допълни Атанасова. Тя уточни, че са две фирмите, които се обсъждат за сключване на договор за разследването на случая "КТБ".
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя