17 Юни, 2026

Диана Ковачева: Попова остави министерството в батак

	Диана Ковачева: Попова остави министерството в батак

"Получих много тежко наследство в министерството",  заяви директно Ковачева и обясни, че става дума за много изоставени и забатачени дела, които били с изтичащи срокове. Министърката заварила от Маргарита Попова замръзнал Закона за съдебната власт. Оказало се, че никой не е  работил по  него, а промените  били направени само дни преди да стартират изборите за ВСС, обясни критите година проблеми Ковачева. Предишният екип очевидно бе решил, че процедурите не са важни и изобщо не са се занимавали с тях, допълни министърката. 

За съжаление, наложи ни се да решим много изоставени проблеми, поясни Ковачева, но отказа да даде оценка на Маргарита Попова.

Тя  потвърди пълната си подкрепа за бламирането на Венета Марковска за конституционен съдия от страна на президента Росен Плевнелиев и определи поведението му като държавническо.  

 Диана Ковачева не подмина и предложението на Маргарита Попова за отмяна на доживотния затвор. Идеята не била нова, но тепърва по нея било необходимо доста да се дискутира.

 

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)