9 Май, 2026

Димитър Узунов: С формални поводи искат оставката ми

Димитър Узунов: С формални поводи искат оставката ми

Аргументите на Лозан Панов, че еднолично съм посочил кои членове на ВСС да се срещнат с проверяващите прокурори от ЕС, са само формален повод да ми бъде поискана оставката. Това обяви в ефира на Би Ти Ви Димитър Узунов, представляващ ВСС в европейската проверка на прокуратурата, започнала преди месеци у нас.

Според Узунов реалният повод е един договор за проект за 6 милиона лева - Създаване на модел за оптимизация на съдебната система и изработването на обща информационна система. Отговорността по изпълнението му е изцяло негова, без обаче той да е съгласуван във ВСС, което Узунов също смята за нарушение на правилата, в каквото го обвинява Панов.

По думите му това е стара практика - понякога да се вземат еднолични решения в екстрени ситуации, каквато според него е била тази. Прилагана е била и от неговата предшественичка Соня Найденова. Но самият Лозан Панов разделя хората на такива, които спазват правилата и хора, които ги нарушават, в категорията, в която очевидно попада и той. 

Лозан Панов е пречупен човек, цитирам проф.Близнашки, поведението му копира един бивш министър на правосъдието. С каква цел и с какви мотиви – не зная. Нека Панов да не се вживява в ролята на последна инстанция. И да знае, че Димитър Узунов нито се купува, нито се продава, каза не без самочувствие Димитър Узунов, който очевидно не приема аргументите на шефа на ВКС като основателни за отстраняването му.

Сподели:

Коментари (0)

Татяна Буруджиева: Радев спечели мнозинство в парламента, но ПБ реално не съществува

Татяна Буруджиева: Радев спечели мнозинство в парламента, но ПБ реално не съществува

Очаква ни премиер в ролята на св. Георги, което вместо кон има самолет, и множество бушончета около него. Вижда се перспективата -  да се сменят хора, които да бъдат натоварени с негатива от това управление

Ивайло Мирчев: Искаме преди някой да намести бизнес пластовете, поне да направи нещо полезно за страната

Ивайло Мирчев: Искаме преди някой да намести бизнес пластовете, поне да направи нещо полезно за страната

Разделянето на ПП-ДБ е голяма политическа грешка, макар да не беше по наша инициатива, и ние носим своята отговорност, казва политикът

Тео Ушев: Имаме най-потресаващо некадърното правителство...Клета България!

Тео Ушев: Имаме най-потресаващо некадърното правителство...Клета България!

Имах лоши предчувствия, но "новото" правителство ги надмина, Премиерът настъпи вече мотиката...