25 Февруари, 2026

Дипломацията ни в Малайзия удари на камък

Дипломацията ни в Малайзия удари на камък

От министерството засега не съобщават за развитие по делото.

По официална информация дипломатът Ангел Обрецов е разговарял с главния прокурор на Малайзия, който го е информирал за процесуалното развитие на делото срещу Иван Костови Георги Бакалов, които получиха смъртни присъди. Поискан е също и медицински преглед за сънародниците ни. 

Обрецов се е срещнал и с подсъдимите.

Съгласно местното законодателство, след постановената смъртна присъда на първа инстанция, в 14-дневен срок след публикуване на съдебно решение, то подлежи на обжалване през следваща втора инстанция. Българският пратеник е заявил принципната позиция на България и ЕС срещу прилагането на смъртното наказание.

Костов и Бакалов бяха арестувани на 18 май миналата година на международното летище "Султан Исмаил в Малайзия", а в куфарите им бяха открити 5,6 килограма амфетамини на стойност половин милион долара. Двамата твърдят, че не са знаели какво пренасят.

 

Сподели:

Коментари (0)

Очакват се превалявания от дъжд на изток и повече слънце на запад

Очакват се превалявания от дъжд на изток и повече слънце на запад

Облачността над страната ще е променлива, над Източна България по-често значителна. Максималните температури са между 7° и 12°, в София – около 8°.

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя