26 Април, 2026

Директорът на Интерпол е отведен за разпит веднага щом е кацнал в Китай

Директорът на Интерпол е отведен за разпит веднага щом е кацнал в Китай

Още не е ясно защо се провежда разследване срещу Мен Хунвея или къде точно се води

Първият директор на Международната организация на криминалната полиция (Интерпол) от Китай - Мен Хунвея, е разследван от Пекин, съобщава електронното издание на вестник The South China Morning Post.
64-годишният служител, който също е заместник-министър в Министерството на обществената сигурност, е „отведен" за разпит от страна на дисциплинарните власти, „веднага щом е кацнал в Китай" миналата седмица, твърди източник на изданието. Още не е ясно защо се провежда разследване срещу Мен Хунвея или къде точно се води.
По-рано френската полиция съобщи, че започват издирването на директора на Интерпол, след като съпругата му е подала сигнал. На свой ред от самата организация поясниха, че са наясно с докладите за „предполагаемото разследване“ и подчертаха, че въпросът засяга компетентните органи във Франция и Китай.
Генералният секретар на организацията, а не Хунвея, отговаря за ежедневното управление на Интерпол. „Централата на Генералния секретариат на Интерпол няма да коментира повече", заключиха от организацията.
Официалното лице бе последно видяно във Франция на 29 септември, съобщиха полицейски източници. Нито Министерството на обществената сигурност, нито външнополитическото ведомство в Китай отговориха на молбите за коментар на информацията. 
Сподели:

Коментари (0)

НАП започна ревизия на Руския културен център заради неплатени данъци

НАП започна ревизия на Руския културен център заради неплатени данъци

Центърът извършва търговска дейност, от което следва, че трябва да подава годишни декларации и при формиране на печалба да плаща съответните данъци

Божидар Божанов: Коалиционно споразумение - това е първата стъпка към по-ефективно функциониране на ПП-ДБ

Божидар Божанов: Коалиционно споразумение - това е първата стъпка към по-ефективно функциониране на ПП-ДБ

Той подчерта, че избирателите на ПП-ДБ са общи и очакват коалицията да бъде ефективна, особено в ролята си на опозиция

„Продължаваме промяната“ свиква в неделя Национален съвет – дебатират изборния резултат и бъдещето на партията

„Продължаваме промяната“ свиква в неделя Национален съвет – дебатират изборния резултат и бъдещето на партията

На форума ще бъде обсъдено и бъдещото участие в коалицията, както и инициативата на „Да, България“, която настоява да се подпише коалиционно споразумение с ДСБ и ПП