Семерджиев обясни, че недовзетите приходи на "Булгаргаз" няма да покрият цялото намаление на цените на газа от "Газпром". Независимо от това намалението ще бъде в полза на потребителите, увери Семерджиев.
Надявам се, че намалението ще бъде достатъчно, за да компенсираме недовзетия приход на "Булгаргаз", каза още той.
ДКЕВР още не са получили данните и предложеният на "Булгаргаз" за цените на природния газ.
Още от България
Парламентът разреши САЩ да остави самолетите-цистерни в авиобаза „Безмер“
По време на дебата депутатът от ПГ на ГЕРБ-СДС и бивш министър на външните работи в кабинета „Желязков“ Георг Георгиев заяви, че трябва да има единна позиция по отношение на външната политика и отбраната
Божанов: Никое българско правителство не може да си позволи отмяна на дерогацията на „Лукойл“
"Знаем, че трябва да се управляват рискове. И че правителството трябва да направи всичко възможно да управлява риска във връзка с горивата и риска във връзка с националната сигурност", каза депутатът от "Демократична България"
Кметовете на 5 общини се обявиха против разполагането на самолети на САЩ в „Безмер“
"След проведени срещи и разговори с жители на нашите общини видяхме сериозна обществена тревога относно възможните последици от подобно решение."