27 Февруари, 2026

ДКЕВР: Утре започва процедура по отнемането на лиценза на трите ЕРП-та

ДКЕВР: Утре започва процедура по отнемането на лиценза на трите ЕРП-та

"Ако трите ЕРП не се издължат на НЕК до края на деня, утре започва процедура по отнемане на лицензиите им". Това сподели пред журналисти председателят на ДКЕВР Боян Боев. 

По негови думи вече има наказателни постановления за EVN и Енерго-про в размер от 1 милион лева, а до неделя ще има и наказателно постановление на ЧЕЗ.

"В момента тече срокът за обжалването им, но оттук нататък действията на ДКЕВР ще бъдат за отнемане на лицензиите на дружествата, ако от тях не постъпят плащания", обясни Боев.

Сподели:

Коментари (0)

Министърът на земеделието: Продажбата на хижа "Петрохан" е извършена необичайно бързо

Министърът на земеделието: Продажбата на хижа "Петрохан" е извършена необичайно бързо

"От друга страна, ИАГ се е държала изключително професионално през цялото време, правили са проверки и предписания са издавали, така че в техните действия и умисъл от 2022 г. насам ние нямаме абсолютно никакви съмнения", каза Христанов 

Николай Нанков: Няма заложена бомба от кабинета "Желязков" с цената на водата (Видео)

Николай Нанков: Няма заложена бомба от кабинета "Желязков" с цената на водата (Видео)

Ако служебният регионален министър не спре поскъпването на водата, значи просто се разиграва театър за пред публиката

София Андреева, фенката на Калушев:  Ако ме намерите самоубита, да знаете, че нямам такива намерения!

София Андреева, фенката на Калушев: Ако ме намерите самоубита, да знаете, че нямам такива намерения!

В хижата има тунел, водещ към Северна България. Така е построена през 80-те години на миналия век. Била е замислена като тренировъчен център за разни организации", казва тя