27 Май, 2026

Днес ветеринарите ще опитат да вземат повторни проби от стадото в Болярово

Днес ветеринарите ще опитат да вземат повторни проби от стадото в Болярово

Собственичката Анна Петрова настоява да й бъде предоставен протоколът с кръвните проби от животните, взети на 23 юни

Не е ясно дали днес ветеринарите ще бъдат допуснати да вземат повторни проби от стадото в Болярово, за което има съмнение за чума. Вчера собствениците не допуснаха лекарите до животните си, защото се опасяват от манипулация на изследванията.

Собственичката Анна Петрова настоява да й бъде предоставен протоколът с кръвните проби от животните, взети на 23 юни. Документът, който е получила, според нея обобщава изследвания от няколко стопанства и е възможно объркване, предаде БНР. 

В общия документ, който е за над 100 проби, 2 са положителни и те съответстват на ушни марки в нейното стадо. 

Пред стопанството през целия ден беше спокойно. Без напрежение премина денят и в село Шарково. Десетина младежи са пред стадото на баба Дора. За нейните 115 кози все още няма решение кога ще започне умъртвяването. 


Вчера ямболските ветеринари не бяха допуснати до стадото от стопаните. След заседание на Кризисния щаб се реши екипът да бъде сменен. 
Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)