26 Декември, 2025

До 10-на дни Семерджиев “клиент” на Темида

До 10-на дни Семерджиев “клиент” на Темида

 

След съвещание в Софийската градска прокуратура вчера градският обвинител на столицата Николай Кокинов е възложил последни задачи на екипа от разследващи. Очаква се окончателните резултати да станат ясни след две седмици.

Ангел Семерджиев бе назначен на високия пост от бившия премиер Бойко Борисов. В края на януари той бе уволнен по време на масовите протести в цялата страна срещу високите цени на тока и бедността.

Кокинов обяснил, че за разследващите няма недосегаеми лица и няма да се поколебаят да обвинят дори министри, за които се съберат доказателства за престъпления. Градският прокурор допълнил, че разследването е разпоредено да се движи в най-кратки срокове и скоро ще бъдат обявени първите резултати от него.

До момента Семерджиев беше обект на няколко проверки от страна на прокуратурата. Държавното обвинение и Националната агенция за приходите проверяват имотното състояние на цялото му семейство. Освен това прокуратурата започна досъдебно производство срещу него за злоупотреба с влияние. Делото е образувано заради съмнения, че е използвал своето служебно положение, за да даде на дружеството "Проенерджи трейд" лиценз за търговия с енергия за срок от 10 години. Така той бил осигурил за фирмата противозаконна облага, което е престъпление по чл. 283 на Наказателния кодекс, предвиждащо до 3 години затвор.

Освен това в началото на месеца стана ясно, че прокуратурата е образувала 5 дела за ситуацията в енергетиката. Едно от тях е за виновни длъжностни лица в ДКЕВР, които са нарушили или неизпълнили задълженията си във връзка с издаването на решение, което е внесено в комисията и веднага е прието, за един ден, без да се направят необходимите анализи.

 

Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина