24 Февруари, 2026

Доказателствата за атентата в Сарафово на 99% потвърдени

Доказателствата за атентата в Сарафово  на 99% потвърдени

 

Найденов посочи, че резултатите, които са получени още от първия взрив, са напълно удовлетворителни, дори повече и затова няма да има втори взрив. Това, което разследващите са си поставили за цел е изпълнено 100%. Главата на извършителя е изхвърчала на абсолютно същото разстояние, в абсолютно същата посока, разликата е 40 см, заяви Найденов. На въпрос дали атентаторът действително е бил при багажното по време на взрива, Найденов отговори единствено, че действително са се потвърдили всички данни, които разследващите до момента са събрали като доказателства.

Два автобуса бяха подготвили разследващите, а в тях имаше манекени поставени там, където са били и хората. Целта на следствения експеримент бе да даде информация за това какъв е бил типът взрив, видът, количеството и пораженията, които е нанесъл, за да се прецени дали данните до момента са верни. За днес беше предвиден и втори взрив, но такъв не се наложи, тъй като още първият се оказа успешен и потвърдил данните.

Директорът на НСлС, обаче, отказа да каже какво количество експлозив са използвали и каквито и да е подробности от разследването с мотива-шега: "Няма да даваме съвети на бъдещите терористи". 

 

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му