Докладът на разследващата компания "Аликс Партнърс" най-сетне стигна до секретната секция на парламента, съобщи във Фейсбук депутатът Георги Кадиев. И уточнява: той е над 500 страници, във вариант само на английски език и само в един екземпляр за всичките 240 депутати
Той е заведен в секретното деловодство малко преди 15 часа. Никой няма право да го копира, размножава, снима и разпространява.
С оглед на удовлетворяване на обществения интерес към истината за банкрута на КТБ, от компанията допуснали компромис, като изразили съгласие докладът да се предостави само в секретното деловодство на Народното събрание. Той може да бъде прочетен от депутатите, но не и копиран и разпространяван, тъй като в него се съдържа чувствителна финансова и търговска информация, оповестяването на която може да попречи на събирането на активите на банката.
Авторите на доклада са категорични, че документът е автентичен в неговия оригинален вариант на английски език и не поемат отговорност по съдържанието за преводи на български език, съобщава БНТ.
Още от България
Борисов след доклада за РСМ: Евродепутатите показаха, че няма да допуснат злоупотреба с европейските договорености
"Българската позиция остава ясна и категорична - българите трябва да бъдат вписани в Конституцията на западната ни съседка, за да може тя да започне своя преговорен процес по същество"
Божидар Божанов: Борисов и Пеевски са приклекнали под парламентарните банки, но това не означава, че ...
Той посочи, че от ДБ настояват за отваряне на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет чрез допускане на кандидатури от организации извън парламентарно представените партии
Даниел Митов: Как така България блокира санкциите на ЕС заради капелана на Путин?
"Каква точно българска полза произтича от това България да се превърне в основния защитник на един от най-видимите публични поддръжници на войната на Путин?"