16 Януари, 2026

Дончев: Изобщо не може да се поставя въпросът дали ни е нужна Европа

Дончев: Изобщо не може да се поставя въпросът дали ни е нужна Европа

Въпросът, дали ни е нужна Европа, изобщо не може да се поставя. Това каза водачът на листата на ПП ГЕРБ за евроизборите по време на посещението на метростанция „Европейски съюз“ в столицата на председателят на ГЕРБ Бойко Борисов и кандидата на Европейската народна партия за председател на ЕК Жан-Клод Юнкер. 

Дончев отбеляза, че днес е изключително интересно, защото точно днес някои поставят въпроса, дали имаме нужда от Европа. 

Такъв въпрос не може да бъде поставен, защото Европа не е нещо различно от нас, Европа сме ние, Европа е с нас. И се радвам да го кажа, не показвайки таблици и диаграми, а точно тук на метростанция „Европейски съюз”. Това е най-хубавото доказателство, каква полза има България от Европа и каква полза има Европа от България”, допълни Томислав Дончев. 

На среща присъстваха и председателят на Националния предизборен щаб Цветан Цветанов и заместник-председателя на партията и кмет на Столична община Йорданка Фандъкова.

По време на визитата на представителите на ГЕРБ при метростанцията имаше група младежи, които държаха голям плакат, на който пишеше: „Juncker for prezident” (Юнкер за президент).

Сподели:

Коментари (0)

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на  “Топлофикация София”

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на “Топлофикация София”

Анализът има за цел да даде обективна и пълна картина за състоянието на дружеството, необходимите инвестиции и възможните сценарии за устойчиво развитие.