25 Март, 2026

Дончева: Намесата на Турция е нещо опасно, но трябва да го отделим от изборния процес

Дончева: Намесата на Турция е нещо опасно, но трябва да го отделим от изборния процес

Taтяна Дончева

„Намесата на Турция е нещо опасно, но трябва да го отделим от изборния процес. Въпросът е дали българите ще приемат акъла на Ероган, в което се съмнявам.“ това коментира лидерът на „Движение 21“ Татяна Дончева в ефира на БТВ.

„Законът трябва да се спази, но сега трябва да преосмислим двойното гражданство, партиите ще трябва да отворят вратите си за българските турци. Законодателите са с доста къс хоризонт  и не могат да овладеят ситуацията. Това не са сериозни действия на сериозни хора и не могат да прозрат какво следват от техните действия.“ добави тя по повод ескалацията на границата.

„Съдебната реформа е ключов въпрос. Ако българите решат да ни оставят под черта решат, ще покажат, че не искат съдебна реформа. Съдебна реформа включва нова Конституция, излизане на Прокуратурата. Ние сме алтернатива и коректив.“ обясни ще Дончева в заключение.

Сподели:

Коментари (0)

СГС спря делото срещу бившия зам. столичен кмет Никола Барбутов

СГС спря делото срещу бившия зам. столичен кмет Никола Барбутов

Заедно с Барбутов подсъдими са Петър Рафаилов, Соня Клисурска и Росица Пандова. Мотивите на съда да прекрати делото са неясни и неточно формулирани обвинения срещу тях.

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Ганев отбеляза пряката зависимост между БСП и новия политически проект на абдикиралия президент, припознавайки в тях скачени съдове“

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

Външното ни министерство призова да не се пътува до Куба

От ведомството подчертават, че в Куба се наблюдава задълбочаваща се кризисна ситуация в енергийната система на страната, включително липса на горива