7 Декември, 2025

Дончева: Станишев е дал правителството на концесия, защото е глупав или купен

Дончева: Станишев е дал правителството на концесия, защото е глупав или купен

Логичен е въпросът, защо е постъпил така, а отговорите са два – или е глупав, или е купен. Това обяви по Нова ТВ червената бунтарка Татяна Дончева.

Според нея ръководната група в БСП прогонва мислещите и кадърните хора. Тя не приема сега някои социалисти да говорят за отваряне на партията и реформи, защото са закъснели.

Въпросът е дали някой ще иска да влезе вече в тази партия. И охраната да махнат от „Позитано” и на хан да превърнат централата, кой ще влезе там? Станишев позволи недопустими обвързаности с групировки. При предишното му правителството големите бизнес групи  си посочваха министри, заместници и шефове на отдели и Агенции, но все пак решенията  се взимаха от МС. При сегашното правителство има нов етап на развитие - Корпоративна банка директно слага министрите, дори и когато са от средите на БСП. В тази банка има достатъчно отдели за селекция. От тази банка се диктуват определени сделки и операции. И на Богомил Манчев проблемите му идват от Пеевски, който ходи и нарежда на кого да се плаща. За това предупреждавам, че да се реформира БСП е безсмислица. Кой ще го прави това – Станишев ли?, пита иронично Дончева.

Тя е убедена, че някой иска да махне зависимостите трябва да отстрани първо зависимите, а те са цялото ръководство на партията. В момента проблемът на България е в кризата на политическата и система и липсата на лидери. Загниването е в обвръзките на политици с бизнес и олигарси, изтъкна Дончева.

Червената фурия призна още, че работи по новия политически проект, но няма да каже кога ще се случи, защото е фаталистка. 

Не се страхувам, нека да ме изключат от БСП, голяма работа, предизвика Дончева открито апартчиците на „Позитано”.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“