17 Юни, 2026

ДОСТ: ДПС заплашва гражданския мир в Кърджалийско

ДОСТ: ДПС заплашва гражданския мир в Кърджалийско

ДОСТ излезе с позиция, че ДПС отново създава предпоставки за сблъсъци в Кърджалийско. Повод за нея е решението на Движението да организира заключителната част на своята предизборна кампания с митинг-концерт непосредствено пред централата на ДОСТ в областния град - Кърджали.

Ето пълният текст на позицията на Обединение ДОСТ: 

"От ДПС за пореден път влизат в остра конфронтация и създават предпоставки за сблъсъци с привържениците на ДОСТ. Това се потвърждава от факта, че от ДПС за заявили желание да направят заключителния си Митинг-концерт в град Кърджали на паркинга пред ресторант „Ориентал“, който се намира на бул. „Христо Ботев“ и е в непосредствена близост до Областния предизборен щаб на Обединение ДОСТ, част от комплекс „Ориентал“. 
Още на 13.03.2017 г. председателят на Общинския съвет на ПП ДОСТ в града г-н Рашит Рашит е изпратил писмо до кмета на Община Кърджали, в което го уведомява, че на 24.03.2017 г. Обединение ДОСТ ще проведе заключителния си Митинг-концерт на паркинга пред „Ориентал“. Ден по-късно, на 14.03.2017 г., г-н Рашит Рашит получава писмо от Община Кърджали, че предизборното мероприятие няма как да се състои на исканото място, тъй като от друга политическа партия (ДПС) са заявили, че искат заключителният им концерт да се проведе на паркинга пред „Ориентал“, тоест пред офиса на Областния предизборен щаб на Обединение ДОСТ. 

Силно обезпокоени от тази поредна, търсена провокация на ДПС – да си направи заключителния Митинг-концерт пред Щаба на основния си политически опонент с цел напрежение и сблъсъци, от Общинския съвет на ДОСТ в Кърджали ще обжалват Решението на Кмета на Общината. 
Изборът на ДПС да закрие предизборната си кампания си току пред офиса на ДОСТ, не е никаква демонстрация на сила, още по-малко някаква си атака, а обратно – израз на безсилие и идейна изчерпаност."

Както по-горе бе подчертано, ДОСТ ще обжалва Решението на Кмета на община Кърджали, защото настоява да проведе заключителния си митинг естествено пред собствения си офис.

Факт е градоначалникът на родопския град, в чиито правомощия е да вземе решение по този казус, е активист на ДПС. В този смисъл подобно решение може да се приеме като провокация по отношение на Обединение ДОСТ и неговите симпатизанти. 

Сподели:
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса

Коментари (0)