Той е категоричен, че без промяната на Конституциятач правим само палиативни промени в съдебната система. В провинцията има едни правосъдни феоди, което води до липса на правосъдие или поне до много корупционно правосъдие.
Семов е категоричен, че в момента има грешки в политиката, обществото е в състояние, което не ти позволява да управляваш креативно. Това правителство няма ресурс да управлява и затова е нужно Орешарски да подаде оставка на 1 януари 2014 и да се отива на нови избори.
Събитията от последните месеци поставят въпроса - какво правим от там насетне. Децата на демокрацията, които вече са в университетите, знаят как живеят техните връстници на Запад. Те не искат повече да живеят в една милиционерска, беззаконна, корумпирана държава. Затова те искат избори, които да променят системата и наложат нов конституционен модел. А това не може да стане без промяна в Конституцията, коментира още доц. Семов.


Коментари (0)