18 Май, 2026

ДПС и БСП избраха "калинка" за екоминистър

ДПС и БСП избраха "калинка" за екоминистър

Активистът на ДПС Станислав Анастасов се закле като министър на мястото на Искра Михайлова, която отива в Брюксел като евродепутат.

Решението за освобождаване на Искра Михайлова от този пост и назначаването на Анастасов беше прието със 103 гласа „за” и 17 – „против”. От залата отсъстваха ГЕРБ, а националистите бяха "против".

"Благодаря ви за проявения интерес, специално ще ви събера на пресконференция", каза новия екоминистър на медиите, а премиерът замълча и си тръгна, преди това изпроводен с възгласи "оставка" от опозицията.

Впоследствие депутатите освободиха като народни представители Искра Михайлова и Томислав Дончев, именно защото отиват в Европарламента.

Рокадата в кабинета бе предшествана от миникоалиционен скандал, завършил с оставката на Янаки Стоилов като заместник-председател на парламентарната група.

Сподели:

Коментари (0)

Радев пристигна в Берлин за срещата си с Фридрих Мерц

Радев пристигна в Берлин за срещата си с Фридрих Мерц

Дискусиите ще бъдат насочени към теми от сферата на двустранното сътрудничество, европейската политика и международната политика за сигурност

Окончателно: ВАС отмени дерогацията на ТЕЦ „Марица Изток 2“ за емисиите от серен диоксид

Окончателно: ВАС отмени дерогацията на ТЕЦ „Марица Изток 2“ за емисиите от серен диоксид

Решението за дерогацията е незаконосъобразно, тъй като не е направена цялостна оценка на натрупващия се ефект от замърсяването, не са отчетени всички научни данни и е допуснато противоречие с плана за качеството на въздуха на община Гълъбово

Радев приписа на своето правителство добрия кредитен рейтинг на България

Радев приписа на своето правителство добрия кредитен рейтинг на България

Обещава замразяване на заплатите за всички изборни длъжности