Човешката трагедия не трябва да се посреща с куршуми. Те я задълбочават и създават нови и нови трагедии, Конфликтите трябва да се решават със слово, но без омраза. Това обяви от името на парламентарната група депутатът от ДПС депутатът Тунчер Кърджалиев.
По думите му борбата срещу световния тероризъм, срещу изгубилите човешкото сатрапи трябва да се даде сериозен отпор, трябва да има превенция на тероризма. И в основата на тази борба трябва да залегне международната конвенция за защита на човешките права, изтъкна депутатът.
ДПС осъди терористичните актове от последните месеци из цялото земно кълбо. От партията ги смятат за посегателство срещу демокрацията, съвременната цивилизация и човечеството. Трябва да уважаваме и ценим живота преди всичко друго. Този тип прояви на варварство и мракобесие, трябва да бъдат спрени с всички усилия на световните демократични сили и цивилизования свят, каза още Кърджалиев.
Той заяви още, че въпреки чудовищния акт, трябва да се знае, че най-големият враг на исляма е ислямизма и трябва да правим разлика между тези, които могат да се молят и тези, които могат да стрелят.
Доброто е по-силно от злото и е непоколебима вярата ни, че е винаги краен победител, каза още Кърджалиев.


Коментари (0)