7 Февруари, 2026

ДПС напусна парламента заради Закона за бурките

ДПС напусна парламента заради Закона за бурките

Парламентарната група на ДПС напусна пленарната зала и отказа да участва в приемането на „Закона за бурките“ на второ четене. Към това призова своите колеги председателят на ПГ на ДПС Мустафа Карадайъ в отрицателен вот след приемането на наименованието на „Закона за бурките“ на второ четене. 

„Нашата роля е да бъдем национално отговорна политическа партия“, каза Мустафа Карадайъ. По думите му „Законът за бурките“ и подобни закони не допринасят за националната сигурност на страната. Според Карадайъ те вредят на национaлната сигурност на България. „Въпросът не е кой, а как се носи отговорността, ако се случат действия предизвикани от такива закони, които надявам се, никой от присъстващите тук в тази зала не иска да се случват." уточни той.

Защото както радикални, ксенофобски настроени хора предлагат този закон, така по същия начин външни радикални, реваншистки, фундаменталистки, настроени ксенофоби могат да размахват такива закони и да се крият зад думите - видите ли в България мюсюлманите са потиснати и то под действието на закон. Това са действия може би, както преди малко казах на радикални и ксенофобски настроени хора, но преди всичко на ГЕРБ“, заяви Карадайъ. Карадайъ предложи на колегите си от ДПС да не са съучастници в това дело. След неговото изказване народните представители от ПГ на ДПС напуснаха пленарната зала.

Сподели:

Коментари (0)

Руска връзка – убитият в „Петрохан“ Ивайло Иванов адвокат по дело на Росатом, осъдиха България за 600 млн. евро

Руска връзка – убитият в „Петрохан“ Ивайло Иванов адвокат по дело на Росатом, осъдиха България за 600 млн. евро

Връзката на Иванов с руската ядрена компания никак не е случайна и за подценяване, защото едва ли Кремъл би наел случаен човек да представлява интересите му в съдебно дело в Женева

Атанас Зафиров подаде оставка, щял да помага БСП да намери правия път

Атанас Зафиров подаде оставка, щял да помага БСП да намери правия път

Кандидатите за нов председател са над 20, но основните играчи за високия пост са 4-има

Държавният чиновник Иво Христов продължава да бълва политическа пропаганда

Държавният чиновник Иво Христов продължава да бълва политическа пропаганда

Само техническото време пречи партията на Румен Радев да бъде регистрирана преди изборите, коалирането на политическата класа срещу него го прави единствена алтернатива