24 Февруари, 2026

ДПС се съюзява с БСП, ще подкрепи вота на недоверие

ДПС се съюзява с БСП, ще подкрепи вота на недоверие

Нигяр Джафер

Според Нигяр Джафер, заместник-председател на Народното събрание секторите "Сигурност" и "Здравеопазване" винаги "плачат за вот на недоверие".

"ДПС ще подкрепи вота на недоверие към кабинета, който подготвя БСП", заяви пред БНТ Нигяр Джафер, заместник-председател на Народното събрание.

По думите й тази седмица ръководството на партията ще обсъди темата на вота. Според нея секторите "Сигурност" и "Здравеопазване" винаги "плачат за вот на недоверие".

Според нея, оставката на министъра на здравеопазването проф. Николай Петров задълбочава още повече безизходицата в здравния сектор.

и само един човек в държавата знае кой ще е бъдещият министър, а според нея е възможно той да не е медицинско лице.

"Това е бюджет на отложената реформа, бюджет, с който управляващите се опитват да си осигурят повече спокойствие", коментира тя.

По думите й рано или късно трябва да има електронно здравеопазване, защото това е един от начините за контрол на здравната система и в противен случай ще говорим, че нито една система не работи.

 
Сподели:

Коментари (0)

Проф. Константинов след оставката на Цицелков: Политическите лидери се държат като ненормални

Проф. Константинов след оставката на Цицелков: Политическите лидери се държат като ненормални

Ситуацията е безпрецедентна за България, длъжността вицепремиер по честните избори трябва да се закрие, защото това е юридически нонсенс

Кабинетът "Гюров" уволни и назначи 28 нови областни управители

Кабинетът "Гюров" уволни и назначи 28 нови областни управители

Тази практика не е извънредна, случвало се и при други служебни правителства

Крум Зарков: За БСП има само една смъртоносна заплаха

Крум Зарков: За БСП има само една смъртоносна заплаха

Нашата цел е да заведем БСП там, където трябва да бъде и заслужават българските граждани, обясни лидерът на социалистите.