Парламентарната група на ДПС е взела решение да възложи на членовете ни във временната анкетна комисия за КТБ в парламента да актуализират идеята да отпадне банковата тайна за всички публични фигури, собствено за тези 1000 вложители, които са били с договори за преференциални лихви, за да могат да се възползват от средствата по линия на ФГВБ на българските граждани.
Това стана ясно от изявлението на лидера на Движението Лютви Местан на пресконференция, цитиран от БГНЕС.
Тези 1000 имена следва незабавно да станат публичен факт. Българското общество трябва да знае цялата истина за консултантските договори дали между публични личности и банката, били те и членове на семейството им. Да се инициират промени в закона, за да може час по-скоро да се разбере кои са тези 1000 души с преференциални лихви трансформирани в нормални, за да могат да си получат по ФГВБ поне по 100 000 евро", апелира партийният лидер.
Още от България
Слънчево и по-топло, следобедни дъждове на изток и над северното Черноморие
Максималните температури - между 27° и 32°, в София - около 27°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето - 1-2 бала.
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро