28 Декември, 2025

Драгомир Стойнев: ГЕРБ започват да отстъпват, Патриотите също

Драгомир Стойнев: ГЕРБ започват да отстъпват, Патриотите също

БСП винаги ще сочи грешките на управлението, ние няма да мълчим. Един от последните случаи е със заразената вода в Хасково. Големият проблем тук е, че е имало прикриване на информацията от страна на правителството на ГЕРБ заради предстоящите избори.” Това заяви зам.-председателят на ПГ на „БСП за България” Драгомир Стойнев по БНТ. Той смята, че е странно държавният санитарен здравен инспектор Ангел Кунчев е в листата на ГЕРБ и то не къде да е, а точно в област Хасково.

Стойнев отбеляза, че БСП е предложила анкетна комисия, в която да вземат участие всички политически сили и да се изяснят фактите около случая. Зам.-председателят на ПГ на „БСП за България” обясни, че още от първия ден на работата на Народното събрание ГЕРБ отстъпват от предизборните си обещания.

„На нас, като опозиционна сила, няма как да не ни прави впечатление отстъпването от предизборните обещания на ГЕРБ. Ние с първите законодателни инициативи започваме да спазваме нашите предизборни обещания, а ГЕРБ започват да отстъпват. Патриотите също. Те искаха 300 лв. минимална пенсия, а сега, след изборите - 200 лв.

Няма да има преизчисляване на пенсиите, няма да се увеличава съставът на МВР и Министерство на отбраната. Това те са заявявали пред хората, това са техните предизборни обещания. И когато още първия месец започнеш да отстъпваш от тези обещания, няма как ние да не ги критикуваме”, посочи Стойнев.

За увеличението на цената на газа Стойнев заяви, че е много странно защо, когато е постъпило искане в КЕВР от страна на „Булгаргаз” за увеличение на цената на газта с 13-14%, комисията отхвърля това предложение, но като са минали изборите, се предлага цената да се увеличи двойно, вероятно, за да се компенсира искането на „Булгаргаз” от януари месец. „Когато е постъпило искането, през януари месец е било нормално да се увеличи цената, само че тогава ще се натоварят потребителите и с оглед на изборите, КЕВР може би преценява, че трябва да се отложи това увеличение”, обясни бившият енергиен министър.  

Сподели:

Коментари (0)

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Депутат от СПП казва още, че „органите на ЕС никога не обсъждат и не пишат доклади за ендемичния нацизъм и усташеството в Хърватия“, използвайки пропагандните похвати на сръбския съюзник – Русия – срещу Украйна

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг