БСП предлага да се търси национално съгласие по въпроса за продажбата на земя, каза по БНТ зам.-председател на ПГ на БСП-лява България.
БСП предлага да се търси национално съгласие по въпроса за продажбата на земя, каза по БНТ зам.-председател на ПГ на БСП-лява България.
Според Стойнев земеделска земя е национално богатство, а позицията на България трябва да се отстоява съда. Така е в Унгария и Гърция, не е страшно да се отиде на съд, аргументира се Стойнев.
Ще призовем всички национално представени партии да се обединим. В съда ще се мотивираме и ще се борим, категоричен е членът на БСП.
Да не се връщаме в историята колко кръв е пролята за тази земя, подчерта Стойнев.
БСП предлага парламентарно представените сили да вземат консенсусно решение, каза зам.-председателят на парламентарната група на БСП.
Не желаем земя да се продава и на граждани на ЕС, обяви Стойнев.
По отношение на класа „прослужено време” Стойнев каза, че той трябва да остане. Ние сме на страната на работниците, класът е придобивка на българския работник, обобщи Стойнев.
Той предупреди, че в БАН и Селскостопанска академия също готвят протести.
Според Стойнев напрежението ще нарасне, ще се намеси Борисов и управляващите ще се откажат.
Това, че инспекторатът при ВСС не е открил нищо нередно в срещата на Цацаров със Сашо Дончев и Георги Гергов няма да промени позицията на БСП към Гергов. Това е решено на пленум на БСП, обоснова се Стойнев.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя