8 Февруари, 2026

Драма в ДПС! Турското посолство не иска да си говори с партията

Драма в ДПС! Турското посолство не иска да си говори с партията

Изпратили сме официално писмо до турското посолство, още нямаме отговор. Това каза пред журналисти народният представител и съпредседател на ПГ на ДПС Мустафа Карадайъ, във връзка с изявлението на зам.-министъра на външните работи Валентин Порязов от парламентарната трибуна, че липсва официална информация за забраната на Делян Пеевски и Ахмед Доган да влизат в Турция.

Мустафа Карадайъ се обърна към всички журналисти с думите: „Вие се опитвате да ни вкарате в ситуация, в която да коментираме нещо, което не е факт. Някой трябва да потвърди, че е факт и като видим мотивите, ние ще направим коментар”. „Нещото, което можем да направим и евентуално ще го предложа на заседание на парламентарната група, е да разгледаме възможността да се създаде временна комисия в Народното събрание. Там да бъдат поканени службите за сигурност и официалните институции, които би трябвало да се грижат за сигурност, за да споделят каква информация имат за събитията от последните няколко месеца, ако имат такава”, посочи Карадайъ. На въпрос дали Турция оказва натиск на ДПС, чрез турски медии и разпространявайки такива съобщения, той отговори: „Ето това е едно от предположенията за това, което се случва в момента. Пусната е информация, която никой не иска да я потвърди. От там може да си направим извода, че някой не иска да потвърди информацията или няма такъв факт, но се пускат внушения, които евентуално да бъдат коментирани. Ние неискаме да коментираме нещо, което не сме видели като факт”.

Сподели:

Коментари (0)

Харалан Александров: Радев вече не се прави на оракул, за да не изплаши потенциалните си избиратели

Харалан Александров: Радев вече не се прави на оракул, за да не изплаши потенциалните си избиратели

Според него след Великден ще има някакво своеобразно връщане към "нормалността", която в момента е силно застрашена

Крум Зарков поема лидерския пост в БСП

Крум Зарков поема лидерския пост в БСП

На финалната права в надпреварата той успя да се пребори с Борислав Гуцанов и Руси Статков

След редица отводи, трима ще се борят за лидер на БСП

След редица отводи, трима ще се борят за лидер на БСП

Сред номинираните за лидерския пост бяха и Иван Таков, Габриел Вълков, Атанас Атанасов, Кирил Добрев, Петър Витанов, Румен Овчаров и Сергей Станишев